ארגונים צריכים קברניט ליד ההגה, במיוחד כשהים סוער


1 דקות קריאה

בתקופות של שינויים וחידושים הנהלות צריכות להיערך, ולהכין את הארגון למציאות החדשה.

בשנת 1975, מהנדס צעיר בשם סטיבן ססון אשר עבד בחברת קודאק המציא את המצלמה הדיגיטלית הראשונה. משקלה היה 3.6 ק"ג, גודל כל קובץ 0.01 מגה פיקסל וזמן עיבוד התמונה לקח 23 שניות. מנהלי קודאק שחששו מפגיעה ברווחי החברה (חברה שעסקה בכימיה והתבססה בעיקר על מכירת פילם וניירות צילום) החביאו את ההמצאה ליותר מעשור.

בשנת 1996 חברת קודאק הייתה שווה 28 מיליארד דולר והעסיקה כ- 140,000 עובדים. בשנת 2012 העסיקה קודאק 17,000 עובדים והייתה בפשיטת רגל. חוסר היכולת של קודאק להתאים את עצמה למציאות של טכנולוגיה משבשת (שרק אירוני הוא שהיא הומצאה אצלה) גרם להיעלמותה.


השפעת מהפכת ה-ACES על ארגונים 

בראיה ארגונית, מהפכת ה-ACES (הידועה גם כמהפכת הרכב האוטונומי) עשויה לשטוף כמו צונאמי!ארגונים רבים עלולים להישטף ולהיעלם. גם במהפכות טכנולוגיות קודמות נעלמו ארגונים מובילים, אך זה קרה בעיקר בתעשייה שבה התרחשה המהפכה הטכנולוגית, כמו בדוגמה לעיל של קודאק, או דיגיטל עם כניסת המחשב האישי.

מה שייחודי למהפכת ה-ACES הוא שהמהפכה היא אמנם טכנולוגית בבסיסה, אבל השפעתה על אורח החיים של כולנו, ובעקבות כך על תחומים רבים בכלכלה, צפוי להיות דרמטי. לכן ארגונים רבים לא בהכרח יושפעו ישירות מהשינוי הטכנולוגי שמתחיל ברכב, אבל יושפעו מהשינויים שיחולו במעגל השני והשלישי.


להמשך קריאת המאמר - לחצו כאן.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.